Introduction

otwarcie jadalniKącik Babci i Dziadka

na zdjęciu Mieszkaniec, Joalanta Kwaśniewska

otwarcie jadalniKącik Babci i Dziadka

W dniu 09.03.2020 na terenie Naszego Domu odbyło się uroczyste otwarcie jadani, która przechodziła metamorfozę w ramach projektu ,,Kącik Babci i Dziadka” realizowanego przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier.

W samo południe na sali pojawili się zaproszeni goście: Prezeska Fundacji Pani Jolanta Kwaśniewska, Prezydent Miasta Katowice  Pan Marcin Krupa wraz z Wiceprezydentem Panem Jerzym Woźniakiem, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej  Panią Małgorzatą Moryń-Trzęsimiech oraz Nasi sponsorzy, bez których realizacja metamorfozy nie byłaby możliwa.

Po chwili dla prasy rozpoczęły się przemówienia; nastąpiło uroczyste przecięcie czerwonej wstęgi. Słowa radości i wdzięczności mieszały się ze wzruszeniem, które ściskało za gardło. Polało się kilka łez radości. Żadne słowa nie są w stanie oddać emocji, które towarzyszyły wszystkim zgromadzonym.

Wydarzenie to nie byłoby kompletne bez udziału małych artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Tysiąclatki. Dzięki ich żywiołowemu występowi całość nabrała lokalnego, śląskiego akcentu.

Dzięki współpracy tak wielu osób, które zjednoczyły się pod sztandarem chęci niesienia pomocy, określenie silver silesia stało się czymś więcej niż pustym sloganem. Zaczęło mieć realną moc. Moc, która sprawiła, że Nasi Mieszkańcy poczuli się jeszcze bardziej zauważalni, dostrzegani i widziani.

Serdecznie dziękujemy:

Kratki.pl

DemiCo

Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

Argon

Adamczyk i Syn s.c.

Classen-Pol S.A

Novodworski Lighting

Fornit Sp. z o.o.